„Szczelina”
-Słyszysz Koci, jak płatki śniegu uderzają o szyby? Jaki to miły, miękki odgłos! Tak, jakby ktoś dawał oknom buziaki. Jestem ciekawa, czy śnieg jest ZAKOCHANY w drzewach i polach, skoro całuje je tak delikatnie? A potem, wiesz, okrywa je taką bielutką pierzynką i może mówi im tak: "Uśnijcie, moje kochane, śpijcie, póki nie wróci lato". A kiedy, Kociu, budzą się talem, stroją się całe w zieleń i, gdy tylko zawieje wiatr ruszają do tańca. Och, jak to pięknie wygląda!- Zawołała Alicja,... Lewis Carroll (z książki Alicja w Krainie Czarów)
Tym obrazem przenosimy się do świata „science-fiction”. Przedzieramy się przez szczelinę czasu i przestrzeni. Piękna brama otwiera swe skrzydła i zaprasza Cię do jej przekroczenia. Czy masz na tyle odwagi żeby przez nią przejść? Co jest po drugiej stronie? Jeżeli chcesz tego doświadczyć, przejdź i poczuj to.
- Dzięki puszkowemu haczykowi, powieszony obraz przylega do ściany.
- Można go również postawić (np. na komodzie). Służy do tego specjalny stojak, który jest dołączony do obrazu jako prezent.
- Obraz stworzony został przy pomocy płynnych farb akrylowych i metody wylewanej.
- Boki mają kolor farby spływającej z niego w trakcie malowania.
- W celu zabezpieczenia przed uszkodzeniami, promieniowaniem UV oraz w celu nadania mu elegancji i połysku, cały obraz pokryty został specjalnym lakierem.
- Obraz powstał na zabezpieczonej wcześniej płycie MDF o grubości 18 mm, w celu zagwarantowania większej stabilności podłoża.
- Tonacje kolorystyczne w malowanych obrazach zmieniają się w zależności od oświetlenia. Obrazy mogą nieznacznie różnić się kolorystycznie od zdjęć ze względu na ustawienia monitora. Są też znaczne różnice w barwach zdjęć w zależności od oświetlenia obrazu w trakcie ich robienia.
- Obraz jest wykonywany ręcznie i zawiera drobne nierówności wynikające ze specyfiki procesu produkcji.
- Światło i wilgoć są najgorszymi wrogami malarstwa, więc pamiętaj o tym wybierając miejsce ekspozycji obrazu. Ustaw go z dala od światła, zwracając szczególną uwagę, aby nie powiesić go naprzeciw okien. Innymi miejscami, których należy unikać to okolice kominka ze względu na temperaturę oraz pomieszczenia o dużej wilgotności.